Kategorie:

5 starych fajnych gier FPS

Avatar
Opublikowane przez gimlak

W latach 1991-1999 powstało bardzo wiele fajnych gier FPS, kilka z nich podbiło rynek gier i spowodowało, że gry FPS są obecnie tak popularne. Było bardzo wiele dobrych gier i ciężko wyróżnić wszystkie. 5 gier wymienionych poniżej niekoniecznie są najlepsze, bo to zależy od gustu, ale są to gry na których można miło spędzić czas strzelając do wrogów.

5 starych fajnych gier FPS:

1. Chasm The Rift

Gra powstała podobnie jak Quake II w 1997 roku, a jej producentami byli Action Forms, WizardWorks. Można doszukać się podobieństw do Quake II, jednak gra nie jest tak popularna. Chodzimy strzelamy do wielu różnych przeciwników, czasami zbieramy jakiś bonus dający np. niewidzialność, przekładamy wajchy, wciskamy guziki, szukamy kluczy, otwieramy kolejne pomieszczenia i przechodzimy kolejne poziomy tak w skrócie wygląda gra. Przyjemna strzelanka na kilka godzin, jak ktoś lubił Quake, to polubi także tą grę.

2. Heretic

Gra jeszcze starsza, bo z 1994 roku, ale warto ją tutaj dodać, ponieważ różni się od Doom, Quake, Wolfenstein, czy Unreal. Jest to FPS magiczny, dosłownie, bo oprócz strzelania jest tu wiele magii i czarów, co na pewno jest miłą odskocznią od strzelania z broni palnej. Tutaj również walczymy z potworami, otwieramy kolejne pomieszczenia i przechodzimy dalej. W przeciwieństwie do wyżej wymienionego Chasm The Rift gra Heretic posiada liczne sekrety, więc gracze którzy lubią przeczesywać każdy najmniejszy kąt będą zadowoleni. Jak komuś się gra spodoba to warto zagrać także w Hexen wydany rok później i oczywiście w Heretic II.

3. The SkyNet

Teraz coś dla miłośników terminatora. Film zyskał ogromną popularność, więc wiadomo było, że pojawią się liczne gry. Twórcą gry jest Todd Howard, a gra powstała w 1996 roku. SkyNet nie może konkurować z Doom, Quake, Blood, ale to wciąż dobry FPS zwłaszcza dla miłośników filmu, ale nie tylko gra jako FPS także daje radę. Fabuła w grze jak i przeciwnicy są raczej oczywiści więc nie trzeba się nad tym rozwodzić.

4. Medal of Honor

Medal of Honor Allied Assault zyskał ogromną popularność, ale to nie on był pierwszy, wszystko zaczęło się od gry Medal of Honor z 1999 roku na PSX. Producentem gry jest dobrze znana dziś firma EA, której obecnie najlepszym FPS jest Battlefield. Medal of Honor został trochę w cieniu. W 1999 roku był to jednak bardzo dobry FPS wojenny dodatkowo był to exclusive na PSX, gdzie na nadmiar tego gatunku nikt nie narzekał, chociaż kilka dobrych FPS jak Alien Ressurrection, czy wersje Doom i Quake na PSX było, ale tutaj gracze konsolowi mogli się pochwalić, że oni mają dobrego FPS wojennego, a gracze PC nie.

5. Quake

Któraś z tych 3 gier – Wolfenstein, Doom lub Quake musiała się tu pojawić. Według niektórych najlepszy stary FPS, inni natomiast twierdzą, że Doom, a jeszcze inni że Wolfenstein, bo to on według nich zmienił postrzeganie gatunku FPS. Niezależnie od tego nie da się zaprzeczyć, ze Quake to jeden z najlepszych FPS. Gra powstała w 1996 roku i od razu zyskała ogromną popularność. Stworzona przez id Software i wydana przez GT Interactive, do tej pory nie jest martwa i ludzie wciąż tworzą do niej jakieś mody. Fabuła raczej bardzo prosta i usprawiedliwiająca anihilację tak licznych przeciwników. Jako żołnierz zostajemy wysłani z misją pokonania wroga, jednak cała nasza załoga ginie i teraz w pojedynkę musimy jako gracz wykonać tą niebezpieczną misję. W grze oprócz strzelania są do znalezienia liczne sekrety oraz ukryty najwyższy poziom trudności Nightmare, czyli gracze, którzy przeczesują każdy zakamarek nie będą się nudzić.

Jak wspomniałem na początku 5 wyżej wymienionych gier to jedynie przykłady dobrych starych gier FPS i oczywiście nie zostały tutaj wymienione wszystkie najlepsze, niema chociażby Half-Life, który przez wielu jest uważany za growe dzieło sztuki. Gry FPS są obecnie jednymi z najpopularniejszych o ile nie najpopularniejsze i nie wydaje się aby to w najbliższym czasie miało się zmienić. Czasami ludzie narzekają na Battlefield, czy Call of Duty, ale i tak te gry wciąż mają miliony graczy na całym świecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.