Kategorie:

Kabel USB, bat na złodziei notebooka

Avatar
Opublikowane przez gimlak

Bezpieczniejszy i świadomy pomysł, na bezpieczniejszy sprzęt

Jeden z programistów/ deweloperów stworzył interesujące rozwiązanie zabezpieczające nasze notebooki (laptopy) przez ich kradzieżą wraz z danymi. Jest to specjalnie zmodyfikowane urządzenie będące przewodem USB o nazwie BusKill. Urządzenie wymazujące dane z komputera.

Komputery przenośne bywają bardzo drogie, toteż zostawianie ich bez opieki w miejscach publicznych nie jest dobrym pomysłem. Najgorsze jest, to kiedy ktoś dostanie się do zapisanych danych w jego pamięci.

Sposób działania BussKill jako przepis/ recepta na bezpieczne dane

W urządzeniu BusKill została wykonana specjalna przeróbka, modernizacja, dzięki czemu przewód staje się dodatkowym systemem ochronnym sprzętu. W momencie, kiedy właściciel wypuści notebooka z rąk i kabel będący podpięty do niego, również wypadnie z gniazda? Wtedy, w jednej chwili klucz zamknie system lub usunie wszelkie dane znajdujące się na dysku.

To coś jest jakby w rodzaju przełącznika, bardzo często i chętnie wykorzystywanego w produkcjach filmów sensacyjnych, kina akcji.
Jeżeli przewód znajduje się obecnie w gnieździe, wszystko działa tak- jak powinno działać. Natomiast jego nagłe usunięcie aktywuje działanie modyfikacji.

Koszty użytkowania BusKill

Odmiana zabezpieczenia w formie BusKill jest niezwykle tania, jej całkowite koszty zamykają w kwocie 4 dolarów. Nie musi to tylko i wyłącznie przewód USB. Podobną funkcję można zastosować w kablu USB-C lub pendrive.

Zasięg, obszar działania urządzenia

Na chwilę obecną wynalazek współpracuje tylko z komputerami opartymi na platformie Linux. Tam możliwe jest reguły bez problemu, która pozwalająca dodać taką funkcję do systemu zarządzania urządzeniem. Programista stworzył więc specjalny skrypt (program), powodujący całkowite wykasowanie danych, w momencie utraty sprzętu przez jego właściciela.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.