Kategorie:

Laptop poleasingowy: Czy warto się na niego zdecydować?

Avatar
Opublikowane przez gimlak

Laptopy poleasingowe cieszą się sporą popularnością wśród osób szukających sprzętu w dobrej cenie. Czy oprócz tego, że są one tańsze od nowych produktów, mają jeszcze jakieś zalety? Dziś spróbujemy odpowiedzieć na kilka pytań, które najczęściej pojawiają się podczas poszukiwania takiego właśnie laptopa.

Laptopy poleasingowe — skąd pochodzą?

Laptopy poleasingowe to urządzenia, które używane były w korporacjach i biurach – pochodzą więc z drugiej ręki. W większości przypadków są to sprzęty kilkuletnie: czas spłaty leasingów trwa najczęściej dwa, trzy lata. Wśród takiego sprzętu można więc trafić na wyjątkowe okazje. Warto wiedzieć, że laptopy poleasingowe pochodzą często z firm z branży IT, cechują się więc dobrymi parametrami i produkowane są przez znanych producentów, co sprawia, że są dobrą propozycją dla osób szukających niedrogiego, ale dobrego jakościowo sprzętu.

Zalety komputerów poleasingowych

Największą zaletą tego typu sprzętu są parametry techniczne – w większości przypadków znacznie lepsze niż w innych modelach, dostępnych na rynku w zbliżonej cenie. Wśród wielu laptopów poleasingowych stosunkowo łatwo jest znaleźć takie, które nie mają więcej niż dwóch lat i są w naprawdę dobrej kondycji. Sprzęt poleasingowy oferowany przez sprawdzone firmy praktycznie w niczym nie ustępuje nowym urządzeniom z salonów, jedyną wadą mogą być uszkodzenia wizualne.

Główną zaletą takiego sprzętu jest więc relacja mocy do ceny i to właśnie ona najczęściej sprawia, że są osoby, które decydują się na taki sprzęt.

Wady laptopów poleasingowych

Laptopy poleasingowe nie są jednak pozbawione wad, a wśród tych najważniejszych wymienić można, chociażby ślady eksploatacyjne, których ciężko uniknąć, jeżeli mówimy o tego typu sprzęcie. Kolejną sprawą jest kwestia baterii – musimy sobie zdawać sprawę, że nie będzie ona taka sama jak w nowym sprzęcie, oczywistą sprawą jest pewne osłabienie akumulatora, które jest nieuniknione, jeżeli laptop był wcześniej eksploatowany.

W tym miejscu trzeba wspomnieć jeszcze o jednej rzeczy – laptopy poleasingowe to bardzo często sprzęty dość toporne: producenci zwracają bowiem uwagę na to, aby były one wytrzymałe, ich design to często kwestia wtórna, dlatego dla osób ceniących sobie nowoczesne trendy, ich wygląd może być rozczarowujący, chociaż nie jest to regułą.

Na co zwracać uwagę kupując laptop poleasingowy?

Szukając laptopowa poleasingowego warto rozpocząć od dokładnego określenia swoich wymagań, dopiero kiedy te zostaną sprecyzowane, możemy przejść do właściwych poszukiwań. Jeżeli zależy nam na sprzęcie, który wizualnie prezentuje się dobrze, to już na starcie może nam „odpaść” sporo możliwości. Większość laptopów poleasingowych nie może się bowiem pochwalić nienagannym wyglądem zewnętrznym – poprzedni użytkownicy to osoby, dla których nie było on prywatną własnością więc nie zawsze odpowiednio o niego dbali.

Kolejna kwestia to znalezienie odpowiedniej mocy komputera – w tym celu zastanówmy się, do czego sprzęt jest nam potrzebny i na tej podstawie dobierzmy odpowiednie parametry, jakich szukamy. Zwróćmy także uwagę na licencję systemową – ta powinna być dostępna, tak samo, jak gwarancja udzielona przez sprzadającego na minimum 12 miesięcy.

Podusmowanie

Używany sprzęt z pewnością nie jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, wszystko zależy bowiem od tego, czego oczekujemy, dla jednych wady takich laptopów będą nie do przyjęcia, z kolei dla innych nie będą stanowiły żadnego problemu. Rynek sprzętu poleasingowego jest na szczęście bardzo duży i naprawdę jest w czym wybierać, jeżeli więc chcemy mieć dobry sprzęt, w rozsądnej cenie to z pewnością warto wziąć pod uwagę to rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.